poniedziałek, 2 lipca 2012

Błyszczę jak wampir w słońcu. Dove Silky Nourishment Body Lotion for Silky Skin with a Shimmering Glow

Uwielbiam rozświetlające balsamy do ciała, które sprawiają, że moja skóra mieni się na różne kolory tęczy! W związku z tym dzięki jednej z wymianek zaopatrzyłam się w bohatera dzisiejszego posta, mianowicie Dove Silky Nourishment Body Lotion with Silky Skin with a Shimmering Glow! Sądzę, że lato to najodpowiedniejsza pora na ukazanie światu pięknej skóry i recenzji :)


Balsam zamknięty jest w ładną, prostą, dość wysoką butelkę z delikatnym wcięciem. Mimo wąskości stoi stabilnie, a użytkowanie wcale a wcale nie jest kłopotliwe. Nakrętka na klik otwiera się bezproblemowo, lecz nie samoistnie. Otwór znajdujący się pod nią trochę uniemożliwia precyzyjne dawkowanie produktu, jednak tylko z powodu rzadkości produktu.

Opakowanie uraczone zostało naklejkami, które bardzo dobrze i kurczowo trzymają się plastiku. Nie ma mowy o pęcherzykach czy zwisającej etykiecie. Szata graficzna całkiem w porządku, żadnych cudów na kiju ani innych rewolucji, obietnic antykoncepcji, prania, gotowania i zmywania, jedynie niezbędne informacje :)


Jak już wspominałam, balsam jest rzadki i błyskawicznie wypływa z butelki. Z tego względu ucieka przez palce, ale na skórze nie sprawia problemów. Świetnie się rozprowadza, gdyż nie jest tępy ani zbity. Wchłania się całkiem szybko, około pięciu minut, akurat aby umyć zęby i twarz :)

Zapach nie jest mistrzostwem świata, ponieważ pachnie bardzo kosmetycznie, mydłem lub czymś w ten deseń. Jak dla mnie ten zapach jest całkiem przyjemny, a już na pewno mi nie przeszkadza. Bardzo szybko ulatnia się ze skóry, co oceniam oczywiście na plus!


Balsam cudownie rozświetla  milionami złotych mikro drobinek shimmera. Sprawia, że ciało lśni w słońcu i nie jest to efekt nachalny. Ponadto lekko nawilża, idealnie na lato. Wygładza i wyraźnie zmniejsza szorstkość. Nie uczula mojej dość wrażliwej skóry.

Opakowanie oceniam na 9 - szkoda tylko, że otwór nie jest jeszcze mniejszy. Konsystencja dostaje 9, ponieważ jest odrobinę zbyt rzadka. Zapach - 6 - mydlany, dość ostry, ale całkiem przyjemny jak dla mnie. Działanie - 9 - cudowne rozświetlenie i lekkie nawilżenie bez uczulania. Ocena ogólna - 8,5/10 - wspaniały kosmetyk na lato!

3 komentarze:

  1. A ja go mam i nie lubię :) Fakt, faktem nawilża super, ale te drobinki. Nie lubię takiego efektu :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Też nie lubię takiego efektu :)

    OdpowiedzUsuń
  3. mam próbkę jakiegoś rozświetlającego balsamu do ciała i zupełnie mi nie pasuje taki efekt

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim na raz i każdemu z osobna za komentowanie postów :)
Nie obrażę się za konstruktywną krytykę, sprzeczne z moimi poglądami opinie, ale proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
Wszelkiego rodzaju spam będzie usuwany.

PS Jeśli zadasz mi jakiekolwiek pytanie pod postem, odpowiem na nie właśnie tam.