niedziela, 1 grudnia 2013

Halo, czy to ochrona? Nie, wybrałeś zły numer. Garnier Mineral Intensive 72H Maximum Protection

Od antyperspirantu oczekuję ochrony przed potem i nieprzyjemnym zapachem przy całkowitym braku podrażnień. Wiem, że zdarzają się lepsze i gorsze produkty, ale doprawdy mnie trafia, gdy dany antyperspirant nie robi praktycznie nic. A już całkiem padam z wściekłości, kiedy potrzebuję dobrego kosmetyku na lato. Garnier Mineral Intensive 72H Maximum Protection kupiłam na początku lipca, kiedy termometr pokazywał trzydzieści stopni w cieniu. Zacznę jednak jak zawsze od opakowania. Zwyczajne, tradycyjne, mieści w sobie sztyft. Na ściankach zamieszczono naklejki, które niestety lekko się brudzą. Kosmetyk łatwo wykręcić i wkręcić z powrotem, nic się nie zacina. Antyperspirant ma formę dość twardego sztyftu, który w zetknięciu ze skórą robi się lekko wilgotny i łatwo się rozprowadza. Po aplikacji skóra lekko się klei i efekt lepkości pozostaje na dość długo. Co do ochrony, jest bardzo słaba. Już po godzinie, dwóch od aplikacji skóra staje się wilgotna. Z tą 72h ochroną niezwykle przesadzili. Po prostu śmiech na sali. Nie zatrzymuje przykrego zapachu. Na szczęście sztyft nie plami ubrań, nie wysusza skóry.  
     

U mnie ten kosmetyk nie sprawdził się w ogóle. Może nadawałby się na zimę dla kogoś, kto prowadzi nieaktywny styl życia, zero ćwiczeń i tak dalej. Ja nie umiem i nie mogę tak żyć, ani bez ćwiczeń, ani bez dobrego antyperspirantu :)

Polecacie jakieś dobre antyperspiranty w sztyfcie, ewentualnie w kulce w normalnej, a nie kosmicznej cenie? 

A tak poza tym... 
 
...czas już powitać grudzień!

7 komentarzy:

 1. Jak dotąd moim ulubieńcem i antyperspirantem na który naprawdę mogę liczyć jest Garnier mineral Ultra dry 48h (w kulce), wersja różowa - anti stres/pot/upał.

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie Garnier już tyle razy dał plamę, że od daaaawien dawna nie kupuję nic z tej marki. Jeśli chodzi o sztyfty, to najbardziej lubię Lady Speed Stick:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja bardzo lubię te garnier mineral ale miałam póki co tylko w wersji dezodorantu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja przez długi czas miałam problem ze znalezieniem dobrego antyperspirantu. Dopóki nie trafiłam na blokera Ziaji :)

  OdpowiedzUsuń
 5. ja bardzo lubie jablkowa lady speed stick :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nie lubię antyperspirantów z Garniera u mnie albo Rexona albo Lady Speed Stick. Obserwuje

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim na raz i każdemu z osobna za komentowanie postów :)
Nie obrażę się za konstruktywną krytykę, sprzeczne z moimi poglądami opinie, ale proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
Wszelkiego rodzaju spam będzie usuwany.

PS Jeśli zadasz mi jakiekolwiek pytanie pod postem, odpowiem na nie właśnie tam.