sobota, 7 grudnia 2013

Kulturowe podsumowanie miesiąca listopada

Ostatnio nie mam aż tak dużo czasu na czytanie książek. Nie mogę się zebrać też do pisania postów na bloga, zawsze znajdzie się coś ważniejszego do zrobienia niż opublikowanie kolejnej notatki. Poza tym, co pewnie same zaobserwowałyście, trudno jest upolować dobre światło do zdjęć, a już szczególnie, gdy wraca się do domu po południu. Dziś jednak nie o tym, a o kulturze, a dokładniej - czas na comiesięczne podsumowanie. Znalazłam kilka muzycznych hitów, przeczytałam trzy książki, obejrzałam trzy filmy i przeczuwam, że w grudniu będzie tego więcej.


Jakiś czas temu sięgnęłam po powieść Virgini Cleo Andrews - "Kwiaty na poddaszu", później przeczytałam "Płatki na wietrze", aż w końcu zdecydowałam się na trzecią część zatytułowaną "A jeśli ciernie". Przyznaję, że najbardziej podobała mi się pierwsza część, druga była w porządku, trzecia zaś bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Opowiada o dalszych losach rodzeństwa Dollangangerów, Cathy i Chrisa, kochających się i żyjących miłością małżeńską. Wychowują dwóch synów Cathy - Jory'ego i Barta. Dzieciaki żyją w błogiej nieświadomości, a młodszy Bart czuje się niedoceniany. Wszystko zmienia się, gdy do domu obok wprowadza się starsza dama. Co wydarzyło się dalej już Wam nie zdradzę, moim zdaniem warto przeczytać całość :)

Sięgając po "Spadkobierców"

5 komentarzy:

 1. Kevin sie chyba nigdy nie znudzi <3
  jakies 3 lata temu tez czytalam te serie domu nocy. wiem, ze przeczytalam kila tomow, ale za diabla nie pamietam na czym skonczylam. ten tom jest juz ostatnim z calej serii?

  OdpowiedzUsuń
 2. Jeśli chodzi o książki, to ostatnio niestety tylko te związane z pisaniem pracy.
  a filmy to "Catching Fire' i "World War Z'.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ah Beethoven film dzieciństwa

  OdpowiedzUsuń
 4. Kevi sam w domu, to chyba kultowa już świąteczna pozycja :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Kevin i Beethoven to już klasyki :) Moje ulubione filmy to Zielona Mila, Pianista i wszystkie z Johnnym Deppem :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim na raz i każdemu z osobna za komentowanie postów :)
Nie obrażę się za konstruktywną krytykę, sprzeczne z moimi poglądami opinie, ale proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
Wszelkiego rodzaju spam będzie usuwany.

PS Jeśli zadasz mi jakiekolwiek pytanie pod postem, odpowiem na nie właśnie tam.