niedziela, 6 maja 2012

Marcepanowe dłonie mam, komu je dam? Farmona Sweet Secret Migdałowy krem do rąk i paznokci

Dzisiaj pragnę ukazać Wam umilającą życie kwietniową gwiazdę, która swym zapachem odpędza wszystkie smutki i zmartwienia! Chcecie go poznać? Oto przedstawiam migdałowy krem do rąk i paznokci Farmona Sweet Secret "Śródziemnomorska bombonierka"!


Krem zapakowany jest w dość miękką, wygodną tubkę zakończoną czarną nakrętką na "klik", która czasem przy otwieraniu spada, ale przy mocniejszym wciśnięciu jej w tubkę trzyma się idealnie i nie sprawia problemów. Sama tuba jest poręczna, łatwo wydobyć krem z jej wnętrza i odpowiednio dozować. Dodatkowo pojemność 100ml jest idealna - odpowiednio dużo przyzwoitej mazi!

Szata graficzna jest boska - od razu na myśl przychodzi mnóstwo trufli i migdałów oraz bombonierki :) Wszelkie informacje, tak samo jak i czekoladki są nadrukowane, nie ścierają się, nie ma żadnych niepotrzebnych, nieekologicznych naklejek! Tuba opatrzona jest również znakiem króliczka, więc produkt nie jest testowany na zwierzętach oraz ekologiczny, co potwierdzają informacje na tyle opakowania.


Konsystencja jest idealna, typowo kremowa, gładka, nie za rzadka, nie za gęsta. Kosmetyk nie spływa z dłoni, wchłania się szybko i  nie pozostawia tłustego czy lepkiego filmu.

Zapach kremu jest cudowny, bardzo słodki, przywodzi na myśl bombonierkę- najpierw czuć świeży marcepan, potem migdały oraz czekoladę. Istna uczta dla zmysłów, zwłaszcza że nie znika on zaraz po wchłonięciu się kremu. Ponadto nie jest mdły ani duszący, a to duży plus!


Krem nawilża dłonie całkiem nieźle, skóra nadal jest dość sucha, ale nie popękana. Działanie regeneracyjne i wygładzające jest bardzo lekkie, ale przydatne i rzeczywiście zauważalne. Szorstkie plamy są odrobinę gładsze i nie schodzą z niej suche skórki. Działanie nie jest jednak zbyt długotrwałe - trzeba smarować nim dłonie kilka razy dziennie.

Opakowanie oceniam na 8 - ładna, zgrabna tubka z piękną szatą graficzną. Za konsystencję i wchłanianie - 9. Myślę, że powinien być nieco bardziej treściwy. Zapach - 10 - dobre połączenie migdałów z marcepanem i czekoladkami. Działanie - 6,5. Byłoby lepiej, gdy mocniej nawilżał i regenerował na dłużej. Ponadto krem jest nietestowany na zwierzętach i ekologiczny, a więc za to 10 punktów. Ocena ogólna - 6/10 - całkiem dobry krem o przyzwoitym działaniu i ładnym zapachu :)

1 komentarz:

Dziękuję wszystkim na raz i każdemu z osobna za komentowanie postów :)
Nie obrażę się za konstruktywną krytykę, sprzeczne z moimi poglądami opinie, ale proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
Wszelkiego rodzaju spam będzie usuwany.

PS Jeśli zadasz mi jakiekolwiek pytanie pod postem, odpowiem na nie właśnie tam.