czwartek, 24 maja 2012

Owocowy pastel! Barbra Q by Colour Alike 101 Trele Morele

Nie oszukujmy się, szał na pastele dopadł także i mnie, więc gdy tylko trzymałam wymiankową paczuszkę od immenseness chciwie opatrzyłam lakiery idealnie wpasowujące się w ten trend. Na pierwszy ogień poszedł lakier rodzimej marki Barbra z serii Q by Colour Alike o wdzięcznej nazwie 101 Trele Morele.

Jak sama nazwa wskazuje, lakier ma typowo morelowy kolor z delikatnym, niemal niewidocznym na paznokciach srebrnym shimmerem. Myślę, że zawiera domieszkę pomarańczu, a także mlecznego beżu, ponieważ jest lekko rozbielony.

Rozprowadza się bardzo dobrze, równomiernie, nie zalewa skórek. Pierwsza warstwa jest bardzo blada i niekryjąca, druga podobnie. Przy trzeciej wygląda już dobrze, ale lekkie prześwity się pojawiają. Szybkość wysychania jest (lub nie) równomierna do ilości nakładanych warstw. Przy koniecznych trzech schnie bardzo długo, a zarówno w trakcie, jak i po względnym wysuszeniu pojawiają się odciski, rysy, wgniecenia i inne niespodzianki.


Cóż mogę powiedzieć - kolor ładny, ale wysychanie i towarzyszące mu niespodzianki to katorga. Potestuję jeszcze i dam znać, jak się sprawuje. Ewentualne trafi do zakładki wymiankowej, do której serdecznie zapraszam - klik!

5 komentarzy:

Dziękuję wszystkim na raz i każdemu z osobna za komentowanie postów :)
Nie obrażę się za konstruktywną krytykę, sprzeczne z moimi poglądami opinie, ale proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
Wszelkiego rodzaju spam będzie usuwany.

PS Jeśli zadasz mi jakiekolwiek pytanie pod postem, odpowiem na nie właśnie tam.