wtorek, 8 maja 2012

Orientalny pieprzyk, czyli Wellness&Beauty Duschgel Magie des Orient

Żele pod prysznic są kosmetykami, które uwielbiam i (z)używam nałogowo, a że nie lubię przepłacać, muszą mieć również niską cenę i oryginalny zapach. W tym celu zaopatrzyłam się w orientalnie pachnący Wellness&Beauty Duschgel Magie des Orient sygnowany logiem firmy Rossmann!


Produkt zapakowany jest w żółtą, płaską butelkę o pojemności 200ml utworzonej ze średniej twardości plastiku. Całość jest lekko wygięta, co ułatwia utrzymanie jej mokrymi rękami. Zwieńczona porządną, mocno trzymającą się nakrętką na "klik" o asymetrycznym brzegu. Dzięki temu produkt zamknięty jest na tyle dobrze, że sam się nie otworzy.

Żel został opatrzony w trzy naklejki - jedną z przodu i dwie z tyłu. Przyklejone są dobrze, nie odklejają się, jednak polskie napisy umieszczone są na papierowe nalepce, która może zostać w ręce. Szata graficzna przykuwa wzrok na typowo orientalnych ''przyrządach" oraz owocach.


Konsystencja produktu jest bardzo przyjemna - typowo żelowa, śliska, gładka, bezdrobinkowa. Małą ilość łatwo rozprowadzić na większą część ciała. Pieni się dość słabo, nie nadaje się na płyn do kąpieli. Łatwo go zmyć, nie zostaje w zakamarkach naszego ciała i nie uczula oraz nie podrażnia.

Zapach żelu jest dość oryginalny, ale bardzo przyjemny. Wyraźnie czuć świeże, słodkawe owoce i czarny pieprz, nutę kardamonu oraz inne przyprawy. Woń nie jest drażniąca ani uczulająca, ewentualnie mocno uzależniająca :-)


Żel myje całkiem dobrze, usuwa zanieczyszczenia, pot, kurz i inne brudy. Nie pozostawia filmu, który przy wycieraniu mógłby się rolować. Nie wysusza i nie podrażnia, nie przyczynia się do powstawaniu wyprysków na ramionach. Lekko odświeża i pielęgnuje skórę całego ciała.

Opakowanie oceniam na 8 - wygodne, porządne, a do tego całkiem ładne. Konsystencja - 9 - przyjemna, żelowa, łatwa w użyciu. Zapach - 9. Oryginalny i kuszący, bardzo wyjątkowy. Działanie - 9. Niezłe oczyszczenie, dobre mycie. Cena - 10. W promocji niecałe cztery złote za 200ml. Ocena ogólna - 9/10. Polecam!

1 komentarz:

Dziękuję wszystkim na raz i każdemu z osobna za komentowanie postów :)
Nie obrażę się za konstruktywną krytykę, sprzeczne z moimi poglądami opinie, ale proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
Wszelkiego rodzaju spam będzie usuwany.

PS Jeśli zadasz mi jakiekolwiek pytanie pod postem, odpowiem na nie właśnie tam.