sobota, 23 czerwca 2012

Suchość na piątkę! Nivea Deodorant Dry Comfort Stick

Ochrona przeciwpotowa to dla mnie jedna z najważniejszych spraw i do tego potrzeba odpowiednich preparatów w postaci antyperspirantów. A że nie lubię ich formie kulek i sprayów, zawsze wybieram sztyfty, główne ze względu na wygodę i fakt, że bardzo szybko zasychają na skórze. Moim obecnym ulubieńcem jest Nivea Deodorant Dry Comfort Stick i to właśnie o nim dzisiaj napiszę.


Antyperspirant ma przyjemne dla oka opakowanie - dość płaskie i rozszerzane ku górze z półkolistą nakładką. Oczywiście przed pierwszym użyciem należy zdjąć plastikową nasadkę z nazwą firmy. Na dole znajduje się pokrętło służące do wysuwania sztyftu z opakowania. Działa bezproblemowo, łatwo się kręci i nie zacina.

Oczywiście opakowanie zostało uraczone naklejkami - małą z tyłu i dużą z przodu. I to właśnie ona jest trochę gorszej jakości niż przednia,bo wykonana z folii i dlatego zaczyna się powoli odklejać bo bokach. Szata graficzna bardzo w porządku, moim zdaniem lekka, czysta i delikatna, ale na szczęście nie apteczna.


Sztyft jest dość twardy, ale z łatwością rozprowadza się po skórze pod pachami. Szybko zasycha, nie klei się, nie pozostawia białych plam na ubraniach. Niej jest też tłusty, więc nie świeci się w żaden sposób. Niestety, na skórze pozostawia odrobinę białego proszku, co przy bluzkach bez rękawów widać.

Produkt ma lekki, neutralny, niedrażniący zapach, kompletnie nie utrudniający używania. Nie miesza się z zapachem perfum, wód toaletowych i innych kosmetyków. Początkowo wydaje się odrobinę męski, ale szybko się ulatnia, ale nie zupełnie. Jeśli mocno przytknąć nos po całym dniu czuć jeszcze delikatną, przyjemną woń.


Antyperspirant zapewnia uczucie suchości przez cały dzień, skóra pod pachami i ubrania są suche. Neutralizuje brzydki zapach potu, ale nie maskuje go. Nie podrażnia po depilacji, ropne pryszczyki pojawiają się teraz bardzo rzadko, a kiedyś robiły to nagminnie. Ponadto chroni przed powodzią na ubraniach nawet po dość dużym wysiłku.

Opakowanie oceniam na 10 - wygodne, ładne, łatwe w użyciu. Konsystencja - 9 - dobrze się rozprowadza, ale pozostawia proszek pod pachami. Zapach - 10 - lekki, przyjemny, nie miesza się z zapachem perfum. działanie - 9 - bardzo dobrze chroni i daje uczucie suchości na cały dzień. Ocena ogólna - 9/10. Dobry antyperspirant w niskiej cenie (około dziesięciu złotych).

1 komentarz:

  1. miałam kiedyś i to był mój pierwszy i ostatni sztyft, jakoś się nie polubiliśmy :(

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję wszystkim na raz i każdemu z osobna za komentowanie postów :)
Nie obrażę się za konstruktywną krytykę, sprzeczne z moimi poglądami opinie, ale proszę o nieużywanie wulgaryzmów.
Wszelkiego rodzaju spam będzie usuwany.

PS Jeśli zadasz mi jakiekolwiek pytanie pod postem, odpowiem na nie właśnie tam.